322066-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Nyköping: Minibussar
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal för bussresor.
Referensnummer: KK19/482
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34114400 Minibussar
II.1.4.
Kort beskrivning
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 1 200 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Område A. Busstransport 9 - 22 passagerare
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34114400 Minibussar, 34121000 Bussar, 60100000 Vägtransporter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Område B. Busstransport 23 - 35 passagerare
Del nr: 2
Område C. Busstransport 36-50 passagerare
Del nr: 3
Körningar Stavsjö - Ålberga Vt. 2020
Del nr: 4