32212-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Bränslen
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal avseende leverans av bränslepellets till objekt i Mälardalen.
Referensnummer: 3005/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
09100000 Bränslen
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser successiv leverans av bränslepellets till Drottningholms slott, Hagaparken, Haga slott, Strömsholms slott och Polishögskolan Sörentorp.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
09110000 Fasta bränslen
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen