2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städ- och lokalvårdstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser Städ och- lokalvårdstjänster för Sinfras medlemsorganisationer inom försörjningssektorn. Avtalet kommer att omfatta städning och lokalvård av olika typer av ytor, exempelvis kontor, allmänna utrymmen och anläggningar. Avtalet kommer också att omfatta tilläggstjänster så som fönsterputs, golvvård, mattvätt/mattbyte. Avrop sker utifrån respektive medlems behov under ramavtalsperioden och garanterade volymer lämnas inte.
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130996:Lot:1
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Ramavtalet gäller två (2) år med möjlighet till förlängning i upp till två (2) år.