2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bergalildens vårdboende - fjärrkyla
Beskrivning: -Fastighetens ska kompletteras med ny fjärrkylcentral för att kunna kyla fastigheten. -Optionspris ska lämnas på utbyte av befintlig fjärrvärmeväxlare
Intern identifierare: Dnr 15/2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 42000000 Industrimaskiner, 42500000 Kyl- och ventilationsutrustning, 45000000 Anläggningsarbete, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning, 76000000 Tjänster för olje- och gasindustrin, 76480000 Rörläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Beskrivning: Fastighetens ska kompletteras med ny fjärrkylcentral för att kunna kyla fastigheten. Optionspris ska lämnas på utbyte av befintlig fjärrvärmeväxlare
Intern identifierare: Bergalildens vårdboende - fjärrkyla