Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulter inom barn- och ungdomssektionen, utredning och uppföljningsteam.
Referensnummer: KS2017/198 2.6.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulter till Socialförvaltningen Barn- och ungdomssektionen, utredning och uppföljningsteam. Med uppdrag att utreda barns behov av skydd och stöd samt följa upp beviljade insatser enligt SoL, Socialtjänstlag (2001:453) och LVU, Lag (1990:52) med särskilda bestämmelser om vård av unga.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79419000 Utvärderingskonsulttjänster, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85100000 Hälsovårdstjänster, 85320000 Socialvård
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen