2. Förfarande
Förfarande
Titel: TE Nybyggnad av vårdboende och lokaler, Bilkåristen 1
Beskrivning: Helsingborgshem Fyra AB söker en totalentreprenör för uppförande av ett flerbostadshus innehållande vårdboende med 80 lägenheter inklusive gemensamma ytor, personalytor och terrass med utemiljö för vårdboendet samt verksamhetslokaler i bottenplan med en grönskande innergård och anslutande förgårdsmark samt parkering inom fastigheten.
Intern identifierare: 2025-00177
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
Ytterligare klassificering (cpv): 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem, 45215213 Byggnation av vårdhem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000