Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Informatics System
Referensnummer: 2-3157/2019
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Invitation to submit tender Karolinska Institutet (KI) hereby invites suppliers to submit a tender for a cloud-based informatics system/platform to be used at Science for Life Laboratory.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48219300 Programvara för administration, 48461000 Programvara för analys eller forskning, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 72212461 Programvaruutvecklingstjänster för analys eller forskning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen