2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorie och precisionsvågar
Beskrivning: Upphandlingen avser ett ramavtal som ska tillgodose Polismyndighetens och Tullverkets behov av laboratorievågar nationellt och med optioner om serviceavtal. Vågarna ska möjliggöra kvalitets- och kompetenssäkra undersökningar enligt myndigheten ackrediteringar.
Intern identifierare: A272.397.2025
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Ytterligare klassificering (cpv): 38311200 Elektroniska laboratorievågar, 38410000 Mätinstrument
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Laboratorievågar för användande i dragskåp
Beskrivning: Vågarna i denna del ska vara precisionsvågar för användning i laboratoriets dragskåp.
Intern identifierare: Laboratorievågar för användande i dragskåp
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Laboratorievågar för rumsmiljö (ej dragskåp)
Beskrivning: Vågarna i denna del ska vara precisionsvågar för användning i dragskåp.
Intern identifierare: Laboratorievågar för rumsmiljö (ej dragskåp)