322286-2023 - ResultatSverige-Ånge: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kommunikationsbyråtjänster
Referensnummer: 2023/06
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Kommunikations- och reklambyråtjänster inklusive strategisk kommunikation och materialproduktion. Det kan omfatta allt från idéarbete, filmproduktion, foto/bildbehandling och arbete av strategisk art till framställning av foldrar och andra trycksaker, grafisk design (både digitalt och på papper) samt viss produktion i digitala kanaler. Uppdraget kräver organisation för projektledning, planering, genomförande och uppföljning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79340000 Reklam och marknadsföring, 79342000 Marknadsföring
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ramavtalets omfattning uppskattas till ca 2 500 000 SEK per år. Omfattningen är ungefärligt och kan variera mellan olika år. Angivna volymer gäller utan förbindelse.