322337-2017 - ResultatSverige-Göteborg: Båtar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Båtar för hämtning, sortering och bortforsling av strandskräp utmed Göteborgs- och Bohuskusten.
Referensnummer: 17/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34520000 Båtar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av båtar med personal för hämtning, sortering och bortforsling av strandskräp utmed Norra Bohuskusten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
66114000 Finansiell leasing, 90500000 Avfallstjänster, 90512000 Avfallstransport
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen