322374-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sjömålsrobotar – SSM RBS-18
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSSM RBS-18
BeskrivningProcurement of Surface to Surface Missile system (SSM RBS-18) including missiles within Amfbat 2030 together with maintenance contract and framework agreements with the option to extend.
Intern identifierare24FMVU1815
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35622300 Sjömålsrobotar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSSM RBS-18