Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Multihall i Fisksätra
Referensnummer: KFKS 2021/419
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45212225 Byggnation av sporthall
II.1.4.
Kort beskrivning
Totalentreprenad i samverkan
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 134 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45212225 Byggnation av sporthall
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen