322386-2023 - ResultatSverige-Ludvika: Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Portionsformar och Förslutningsfilm
Referensnummer: GNU 2022/140
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
II.1.4.
Kort beskrivning
Vill ni vara leverantör av portionsformar och förslutningsfilm till kommuner i Dalarna?
Nu genomför Upphandlingscenter en upphandling av portionsformar, förslutningsfilm samt övriga tillbehör avsedda som förpackningsmaterial till ett värde av ca 1 miljon kr per år. Produkterna kommer användas för catering i kommunernas kostverksamheter.
Välkomna att lämna ert anbud!
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39222000 Produkter för catering, 39222100 Engångsartiklar för catering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen