2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lagersystem
Beskrivning: Upphandlingen avser ett Lagersystem (vidare kallat System) som ska användas inom Eskilstuna kommuns olika verksamheter (nedan kallat Kommunen). Systemet ska stödja hela lagerhanteringsflödet från inleverans till utleverans. Systemet ska hantera alla steg i detta flöde och vara uppbyggt så att arbetet följer logiska och användbara processer. Främst ska Systemet användas på Kommunens Omlastningscentral (nedan kallat OLC) samt Aktivitet motivation arbete (nedan kallat AMA). De personer som kan komma i kontakt med Systemet är lagermedarbetare, transportmedarbetare, medhjälpare samt arbetsmarknadsinsatser.
Intern identifierare: VFJ 22.068
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del