See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Persondatorer
Beskrivning: Örnsköldsviks kommun upphandlar ett ramavtal för persondatorer för successiva avrop under avtalstiden. Med persondatorer avses bärbara datorer, stationära datorer, surfplattor, hybriddatorer, allt i ett-datorer m.m. Även bildskärmar ska ingå i avtalet. Datorerna är avsedda för såväl administration som skolor samt de kommunala bolagen.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30200000 Datorer och datamateriel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116979:Lot:1