See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sotning och brandskyddskontroll
Beskrivning: Uppdraget omfattar utförande av lagstadgad rengöring (sotning) och brandskyddskontroll enligt Lag (2003:778) om skydd mot olyckor och förordningen (2003:789) om skydd mot olyckor.
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förfarande i ett steg Öppet förfarande Ska annonseras i TED - är över tröskelvärdet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75251110 Brandskyddstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Gävle kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sandviken kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Hofors kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Älvkarleby kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Ockelbo kommun
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:104551:Lot:5