See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trombocytaferes, patogenreduktion, övrigt material och ingående instrument
Beskrivning: Trombocytaferes, patogenreduktion, övrigt material och tillhörande instrument.
Intern identifierare: VF2023-00040
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: VF2023-00040, Trombocytaferes, patogenreduktion och övrigt material, Generell del
Intern identifierare: 00040-2024
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: VF2023-00040, Trombocytaferes, patogenreduktion och övrigt material, Avtalsdel
Intern identifierare: 13456-2024
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Prod. grupp 50. Material för trombocyt- och erytrocytaferes
Intern identifierare: 232101-2024
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Prod. grupp 51. Automatisk poolning av BC
Intern identifierare: 232102-2024
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Prod. grupp 52. Patogen reduktion av trombocyter och plasma
Intern identifierare: 232100-2024
Huvudklassificering (cpv): 33110000 Utrustning för medicinsk, odontologisk och veterinärmedicinsk bildbehandling
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Prod. grupp 53. Tillbehör för komponent beredning
Intern identifierare: 23210-2024
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Prod. grupp 54, Service
Intern identifierare: 232105-2024
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Prod. grupp 55. Utbildning