2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av Björken och Ekens vård- och omsorgsboenden
Beskrivning: Upphandlingen omfattar drift av Björken och Ekens vård- och omsorgsboenden i Järfälla kommun. Kommunen avser att ingå avtal med en (1) utförare. Visning av lokaler kommer ske vid två (2) tillfällen. För anmälan och mer information, se Allmän orientering och upphandlingsföreskrifter, punkt 1.8.
Intern identifierare: SON 2026/193
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Enstegsförfarande enligt Bilaga 2.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85311000 Social omsorg med inkvartering
Ytterligare klassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85311100 Äldreomsorg
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000