32257-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
NDS V-312 Sorteringsverk inklusive serviceavtal
Referensnummer: 17/98
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad, Exploateringskontoret, projekt Norra Djurgårdsstaden upphandlar två stycken sorteringsverk. Sorteringsverken ska användas på Norra Djurgårdsstadens yta för masshantering i närheten av Frihamnen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
43411000 Sorterings- och siktmaskiner
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen