2. Förfarande
Förfarande
Titel: Trygghetsskapande teknik/trygghetslarm till vård - och omsorgsboende äldreomsorgen
Beskrivning: Upphandlingen avser leverans av Trygghetsskapande teknik/trygghetslarm till vård - och omsorgsboende med inriktning äldreomsorg. Kunden upphandlar ett sensorbaserat digitalt larmsystem baserat på intelligenta sensorer i varje lägenhet, hotellås till varje lägenhet, larmknapp till varje boende samt annan utrustning för att möjliggöra individanpassning.
Intern identifierare: VOO 2025/33
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30237475 Elektriska sensorer, 35121700 Larmsystem, 35125100 Sensorer, 35710000 Ledning, styrning, kommunikation och IT-system (C4), 45312000 Installation av larmsystem och antenner
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000