2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sopbil två fackare
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av ett sophämtningsfordon enligt följande: En styck fabriksny 3-axlig sopbil med styrbar löpaxel, helluftfjädrad, bak lastande 2 facks sopkomprimeringspåbyggnad med två separata bakfickor. Fordonet skall vara utrustat för tömning av kärl. Biogasdrift, CNG.
Intern identifierare: 2025-287
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000