322593-2021 - ÄndringSverige-Partille: Byggnation av flerfamiljshus
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nybyggnad av flerbostadshus och lokal i Gökegård
Referensnummer: 21/9
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45211340 Byggnation av flerfamiljshus
II.1.4.
Kort beskrivning
Partillebo avser att bygga tre nya flerbostadshus med 63 lägenheter totalt samt en vårdcentral i entréplan i Hus 1-2. Det ska även byggas två
Komplementsbyggnader (Hus 4-5).
Hus 1-3, i sex plan + vind med 63 lägenheter, lägenhetsförråd,
Tr2-trapphus, barnvagnsrum, korridorer och teknikutrymmen.
Hus 4 innehåller en undercentral och miljörum.
Hus 5 innehåller cykelförvaring samt låsbara cykelförråd.