2. Förfarande
Förfarande
Titel: Biljettsystem Vara Konserthus
Beskrivning: Biljettsystem för hantering av Vara konserthus samtliga åtagande i samband med ett biljettsystem.
Intern identifierare: Änr 115924
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 22459000 Biljetter, 30123100 Maskiner för biljettkontroll, 30144200 Biljettmaskiner, 48217000 Programvara för transaktionsbehandling, 48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer, 48445000 Programvara för kundhantering, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000