322647-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Trosa: Avfallstjänster
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandlingstjänster slam.
Referensnummer: TSN 2017/60
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90500000 Avfallstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Behandling av slam från enskilda avloppsanläggningar, ARV och fettavskiljare.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Behandling av slam från enskilda avloppsanläggningar
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90513800 Behandling av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Behandling av slam.