322650-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tryckta böcker, broschyrer och foldrar – Tryckeritjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelTryckeritjänster
BeskrivningFörsvarsmakten har ett behov att teckna ett ramavtal med max 16 kvalificerade leverantörer (olika antal per anbudsområde) som i huvudsak ska vara ett stöd till Försvarsmaktens interna tryckeri. Även andra uppdrag inom tryckeri- och karttryckstjänst för Försvarsmakten som inte hanteras via Försvarsmaktens interna tryckeri ska omfattas av ramavtalet.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 22100000 Tryckta böcker, broschyrer och foldrar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:99626:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 22500000 Tryckplåtar, tryckvalsar eller annat tryckmaterial, 22900000 Diverse trycksaker, 34928472 Skyltar