322653-2023 - ResultatSverige-Stockholm: Tjänster för skydd av vilda djur och växter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Växter och växtskötsel
Referensnummer: FK 2023/002245
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser inköp av växter samt regelbunden växtskötsel till Försäkringskassan samt Pensionsmyndigheten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03441000 Prydnadsväxter, gräs, mossor eller lavar, 03451000 Växter, 92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3