322662-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet – Bakgrundskontroller vid rekrytering
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBakgrundskontroller vid rekrytering
BeskrivningFörvaltnings AB Framtiden inbjuder att lämna anbud gällande ramavtal avseende bakgrundskontroller vid rekrytering. Ramavtalet omfattar 4 år med ca 180 bakgrundskontroller per år. Upphandlingen genomförs av dotterbolaget Familjebostäder i Göteborg AB på uppdrag av Förvaltningsaktiebolaget Framtiden och omfattar hela koncernen.
Intern identifierareFAM-2025-00236
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79000000 Företagstjänster: lagstiftning, marknadsföring, rådgivning, rekrytering, tryckning och säkerhet
Ytterligare klassificering (cpv): 79630000 Personaladministrativa tjänster utom arbetsförmedling och personaluthyrning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000