Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://upphandling.polisen.se/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Externt rekryteringsstöd med placering hos Polismyndigheten
Referensnummer: A682.368/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79600000 Rekryteringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att förstärka Polismyndighetens ordinarie bemanning vid behov med extra resurser vid arbetstoppar. HR-konsulterna kommer att vara placerade i myndighetens lokaler tillsammans med övrig HR-personal.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 16 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79600000 Rekryteringstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen