322749-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder – Upphandling av ramavtal Måleri- och tapetseringsarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av ramavtal Måleri- och tapetseringsarbeten
BeskrivningUpphandling av ramavtal för måleri- och tapetseringsarbeten i lägenheter, lokaler, allmänna utrymmen och fastigheter utvändigt inom beställarens fastighetsbestånd. Måleri- och tapetseringsarbete utförs i bostäder med kvarboende hyresgäster och i lokaler med lokalhyresgäster.
Intern identifierareSHEM 2024/548
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 45432200 Väggbeklädnad och tapetsering, 45432220 Tapetsering, 45442100 Målning, 45442110 Målning av byggnader, 45442180 Ommålning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av ramavtal Måleri- och tapetseringsarbeten
Huvudklassificering (cpv): 45442100 Målning