322814-2023 - ÄndringSverige-Eskilstuna: Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Vård och omsorgsboende 1:124
Referensnummer: 23/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet avser nybyggnad av Äldreboende med 63 lägenheter
BTA Nybyggnad 6.220 m2
Behandlad tomtarea 3.200 m2
AFA.21 Översiktlig information om objektet
Dessa uppgifter utgör inte underlag för anbud utan tjänar endast som orientering.
Objektet avser nybyggnad av äldreboende med 63 lägenheter.
BTA nybyggnad: ca 6220 m²
Behandlad tomtarea: 3200 m²
AFA.22 Objektets läge
Objektet är beläget i kvarteret Husby Vreta 1:123, Eskilstuna.
Adress: Rosenforsvägen/Carl Lewanders väg