322827-2019 - ResultatSverige-Skellefteå: Eldistributions- och reglerutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Linjereläbrytare och manöverdon 12 kV samt 24 kV
Referensnummer: UH/19/10
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
31200000 Eldistributions- och reglerutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Om Skellefteå Kraft
Skellefteå Kraft är en av Sveriges största kraftproducenter, med egna produktionsanläggningar för vindkraft, vattenkraft, värme och bioenergi. Verksamheten består av såväl teknisk utveckling som försäljning och leverans. Dessutom bedrivs verksamhet inom fastighetsuthyrning och bredband.
OMFATTNING
Skellefteå Kraft AB inbjuder till anbudsgivning gällande Linjereläbrytare och manöverdon 12 kV samt 24 kV, med diarienummer UH/19/10, enligt nedanstående instruktioner. och bifogade handlingar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
31214100 Brytare, 31221000 Elektriska reläer, 42961000 Manöver- och styrsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen