322828-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Sundsvall: Hälsovårdstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Företagshälsovård Medelpads Räddningstjänstförbund.
Referensnummer: UH-2016-426
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar ramavtal gällande företagshälsovård åt Medelpads Räddningstjänstförbund.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen