See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljökonsulter
Beskrivning: Upphandlingen är uppdelad i fem anbudsområden: Område 1 - Miljöstyrning byggprojekt Område 2 - Miljöinventering Område 3 - Återbrukskonsult Område 4 - Klimatberäkningar Område 5 - Internrevision och miljörevision leverantörer
Intern identifierare: FB 2024/125
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90700000 Miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79212200 Internrevision, 90710000 Miljöledning, 90714000 Miljörevision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område 1 ¬- Miljöstyrning byggprojekt
Beskrivning: miljöstyrning
Intern identifierare: Område 1 ¬- Miljöstyrning byggprojekt
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2 - Miljöinventering
Beskrivning: miljöinventering
Intern identifierare: Område 2 - Miljöinventering
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 3 - Återbrukskonsult
Beskrivning: återbrukskonsulter
Intern identifierare: Område 3 - Återbrukskonsult
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 4 - Klimatberäkningar
Beskrivning: klimatberäkningar
Intern identifierare: Område 4 - Klimatberäkningar
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Område 5 - Internrevision och miljörevision leverantörer
Beskrivning: internrevision
Intern identifierare: Område 5 - Internrevision och miljörevision leverantörer