322877-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Konsulttjänster för bullerkontroll
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter Buller
Referensnummer: UH-2019-166
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313100 Konsulttjänster för bullerkontroll
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar att bistå Stockholms Hamnar med rådgivning, utredningar, beräkningar och mätningar av buller från fartyg, hamnverksamhet, byggbuller, transporter och övriga relevanta bullerkällor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen