322878-2019 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljökonsulter, Tillståndsrelaterade tjänster
Referensnummer: UH-2019-150
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Miljökonsulter- Tillståndsrelaterade tjänster
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71313410 Riskbedömning för bygg- och anläggningsarbeten, 71313420 Miljönormer för bygg- och anläggningsarbeten, 71313430 Analys av miljöindikatorer för bygg- och anläggningsarbeten, 71313440 Tjänster avseende miljökonsekvensbedömning (MKB) för bygg- och anläggningsarbeten, 71313450 Miljöövervakning för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen