322895-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Reparation och underhåll – Fjärrvärmeservice & värmeväxlare underhåll och reparation 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fjärrvärmeservice & värmeväxlare underhåll och reparation 2024
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att tillgodose MKBs behov av Fjärrvärmeservice inom området fastighetsdrift, samt behov av underhåll och reparation av värmeväxlare. MKB kommer att anta ett anbud och avser att teckna ett (1) avtal för service av fjärrvärme, reparation och underhåll av befintliga packningsförsedda plattvärmeväxlare för värme- och tappvarmvattensystem. Målet är att säkerställa en funktionell drift och status i våra undercentraler ur ett tekniskt och ekonomiskt perspektiv.
Intern identifierare: 2023MKB-1877
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Strukturerade malldokument MKB