322907-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Inkasso
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Betalningsbevakning och Inkassotjänster 2017
Referensnummer: D-nr: 1-168-16
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79940000 Inkasso
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser betalningsbevakning o inkasso för utestående fordringar:
Betalningsbevakning och inkasso för:
— Biljettkontrollens tilläggsavgifter,
— Skadegörelse
Inkasso för kundfordringar företag
Beställaren söker Leverantör vars verksamhet kännetecknas av kvalitet, service samt med professionellt, seriöst och etiskt agerande. Ett nära samarbete med Beställaren, samverkan med andra Leverantörer och aktiv medverkan i verksamhetens utformning är viktiga beståndsdelar i åtagandet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79941000 Inkassering av avgifter
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen