322911-2019 - ResultatSverige-Göteborg: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reklambyråtjänster 2017
Referensnummer: D-Nr: 1-381-17
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.4.
Kort beskrivning
Antagen Leverantör ska ansvara för funktionen reklambyråtjänster hos Västtrafik. Leverantören ska anordna och genomföra reklamkampanjer och reklamåtgärder från idé, koncept och produktion fram till färdigt original, som tryck, fotografi, retuschering, distribution och de övriga åtgärder som fordras för genomförande av kampanjer.
Som strategisk partner arbetar man tillsammans med ledning och marknadsavdelning med att utveckla varumärke och kollektivtrafiken i Västra Götalandsregionen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79341000 Reklam, 79341100 Reklamrådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen