322965-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ljud och bild
Referensnummer: 21010
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för produkter inom ljud och bild.
Upphandlingen är fördelad på två (2) anbudsområden.
1. Utrustning för ljud och bild
2. Digitala informationsskärmar
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 12 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för alla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32300000 TV- och radioapparater, ljud- eller videobandspelare eller videoavspelare, 45232331 Arbeten som rör radio och TV
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Avropsberättigande på detta avtal är:
Umeå kommun (UM)
Bjurholms kommun
Nordmalings kommun
AB Bostaden
Vakin AB
Kvarkenhamnar AB
Vindelnbostäder AB
Digitala informationsskärmar
Del nr: 2