323007-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster – Upphandling av IT-partner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelUpphandling av IT-partner
BeskrivningEn helhetslösning till IT-avdelningen, en IT-partner.
Intern identifierare671210
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara, 30200000 Datorer och datamateriel, 30213000 Persondatorer, 30213100 Bärbara datorer, 30214000 Arbetsstationer, 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30231300 Bildskärmar, 30232000 Kringutrustning, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72250000 System- och stödtjänster, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72410000 Leverantörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareUpphandling av IT-partner