323056-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fordon för avfall – Fyrfacks baklastande sopbil
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFyrfacks baklastande sopbil
BeskrivningLeverans av fabriksny, lågbyggd, treaxlad, fyrfacks sopbil med styrning på fordonets bakre axel. Aggregat baklastat, komprimerande på ca 19–21 kbm, lastvikt på ca 8–10 ton samt klara att tömma kärl enligt standard SS EN-840-1 och SS EN-840-2.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111827:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144511 Sopbilar
Optioner
Beskrivning av alternativenService