323074-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Skövde: Industrimaskiner
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mätmaskin
Referensnummer: FM2020-15410
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
42000000 Industrimaskiner
II.1.4.
Kort beskrivning
Mätmaskin till markverkstaden i Skövde för uppmätning av motorer och transmissioner som till exempel motorblock, vevaxlar, kamaxlar etc.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen