2. Förfarande
Förfarande
Titel: Talarförmedling
Beskrivning: Denna upphandling avser Talarförmedling, med detta avses en förmedling som kan tillhandahålla talare, föreläsare och moderatorer till olika typer av möten och konferenser. Uppdrag kan innebära föreläsningar, seminarier eller workshops. En stor variation av själva uppdragen kan förekomma, allt från enhetsmöten för mindre grupper/enheter till stora tillställningar där deltagande kan vara flera hundra personer. Även variationer i tid per uppdrag förekommer. Det finns behov av både fysiska talare, men även distans via digital plattform. Detta avgörs av Beställaren vid aktuellt tillfälle. Även så kallade hybridlösningar kan bli aktuella.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79952000 Evenemang
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001