323129-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Läkemedel – Rekvisitionsläkemedel 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelRekvisitionsläkemedel 2025
BeskrivningUpphandling av Rekvisitionsläkemedel.
Intern identifierareRS 2024-00200
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33600000 Läkemedel
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelRekvisitionsläkemedel
BeskrivningUpphandling av läkemedel
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelKravspecifikation
BeskrivningLäkemedel