2. Förfarande
Förfarande
Titel: Request for information RSDL (Reactive Skin Decontamination Lotion)
Beskrivning: Socialstyrelsen har inlett förarbetet med en eventuell upphandling av saneringsmedel RSDL™ (Reactive Skin Decontamination Lotion). Socialstyrelsen efterfrågar härmed information från leverantörer av RSDL™ (Reactive Skin Decontamination Lotion) om vilka produktlösningar som finns på marknaden. Socialstyrelsen avser att hämta produkten från leverantörens lager eller depå inom Sverige.
Intern identifierare: 2.7-30521/2025
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33600000 Läkemedel, 33631000 Hudläkemedel