See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Alltid öppet support och underhåll
Beskrivning: Stockholms läns sjukvårdsområde (SLSO) har en egenutveckad applikation Alltid öppet. Alltid öppet är en applikation för digital och fysisk kontakt med vården. Alltid öppet kan nås via Webbläsare på dator och som applikation (app) för IOS och Android. Applikationen är riktad till invånare i Region Stockholm och Region Gotland. Applikationen har stöd för bokning mot bakomliggande journalsystem samt videokonsultation med vården. Alltid öppet är klassificerad till ett Nationellt Medicinskt informationssystem och registrerat hos Läkemedelsverket. Denna upphandling omfattar support, underhåll samt vidareutveckling av Alltid öppet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:123738:Lot:1