323213-2019 - ResultatSverige-Järfälla: Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Utvändigt underhåll Tallbohov
Referensnummer: 18/29
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262000 Bygg- och anläggningsarbeten som kräver specialkunskaper eller specialverktyg, med undantag för takarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Renovering och omfärgning av putsade fasader, byte fönster, renovering balkonger mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45262900 Balkongarbeten, 45421112 Montering av fönsterkarmar, 45421132 Montering av fönster, 45443000 Fasadarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen