323228-2021 - ResultatSverige-Uppsala: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Dynamiskt inköpssystem för kylar, frysar och värmeenheter inom laboratorieverksamhet
Referensnummer: UPPH2019-0027
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
De produktgrupper avropen i detta DIS kan komma att omfatta är följande: Medicinska kylar och frysar, för laboratorieverksamhet och klinisk verksamhet samt värmeenheter. Exempelvis blodkylskåp, läkemedelskylskåp, medicinkyl, vaccinkyl, reagenskyl, lågtemperaturfrysar, ultralågtempfrys, kryofrys, LN2, genomräckningskylar, ismaskiner, inkubatorer, värmeskåp och klimatkammare.
Ansökans utgång
Ansökan ska vara Region Uppsala tillhanda senast 2023-09-19 23:59. Ansökan som inkommer efter ansökningstidens utgång får inte prövas.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen