Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kundanpassade operationsset 2021
Referensnummer: 21RS1216
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33100000 Medicinsk utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Västernorrland avser upphandla kundanpassade operationsset. Omfattningen av behovet uppgår till ett uppskattat värde om ca 7 miljoner SEK per år. Regionen har behov av ca 40 unika set. Upphandlingsföremål Denna upphandling omfattar köp av Kundanpassade operations set enligt beskrivning i Kravspecifikation och Mall för upphandlingskontrakt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen