2. Förfarande
Förfarande
Titel: Stel endoskopi inkl stapel 2025, SLL433
Beskrivning: Upphandlingen avser att säkerställa försörjning av stel endoskopiutrustning inklusive stapel samt säkerställa tillgång av utrustningsspecifika produkter och tjänster för komplettering till redan införskaffad endoskopiutrustning. Upphandlingen är indelad i två delar; Del ett: Ramavtal för avrop av nya endoskopisystem Avser att generera Ramavtal med flera leverantörer för avrop genom FKU för kompletta endoskopisystem. Del två: Ramavtal omfattande utrustningsspecifika produkter och tjänster för komplettering till redan införskaffade endoskopiutrustningar Avser generera ett ramavtal med flera leverantörer för att täcka försörjning av underhåll, service, tillbehör och reservdelar till redan installerade system och utrustning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Stel endoskopi inkl stapel 2025, SLL432, Del ett
Beskrivning: Ramavtal för avrop av nya endoskopisystem Avser att generera Ramavtal med flera leverantörer för avrop genom FKU för kompletta endoskopisystem.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120546:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33168100 Endoskop
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Stel endoskopi inkl stapel 2025, SLL432, Del två
Beskrivning: Ramavtal omfattande utrustningsspecifika produkter och tjänster för komplettering till redan införskaffade endoskopiutrustningar Avser generera ett ramavtal med flera leverantörer för att täcka försörjning av underhåll, service, tillbehör och reservdelar till redan installerade system och utrustning.
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120546:Lot:2